Czy tycie w moim przypadku ma sens?

Mam 15 lat, 166 cm i ważę 51 kg. Rodzice od dziś każą mi przytyć 2-3 kg, ale ja boję się, że stracę swój płaski brzuch i znowu będzie z tłuszczem. Co zrobić, aby te kilogramy nie poszły w brzuch?

Witam.

Twoja masa ciała jest dokładnie na dolnej granicy normy. Byłoby więc korzystnie, gdybyś przytyła 1-2 kg. Twoja waga nadal byłaby prawidłowa. Twoje ciało rośnie i rozwija się, potrzebując energii i budulca.

Pozdrawiam.