Czy ucisk brzucha w 20. tygodniu ciąży mógł spowodować zagrożenie dla płodu?

Witam, Jestem w 20 tyg. ciąży, ale wykonuję normalne czynności domowe i często "zapominam" o rosnącym już brzuchu. Wczoraj chciałam po coś sięgnąć w drugim końcu łóżeczka starszego dziecka i oparłam się z całej siły o krawędź (rurę) łóżeczka uciskając dosyć mocno dolną część brzucha. Dodam, że łożysko znajduje się na przedniej ścianie macicy. Trwało to oczywiście chwilkę, ale w momencie ucisku zabolało mnie to. Nie plamie i nic mnie nie boli. Czy taki ucisk mógł spowodować zagrożenie dla płodu?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę nie dopuszczać do takich sytuacji, moze dojść do niedotlenienia płodu i uszkodzenia łożyska. Jesli tylko zauważy Pani niepokojące objawy, konieczna jest pilna konsultacja z ginekologiem.