Czy ugryzienie przez pszczołę w język może nieść za sobą jakieś poważniejsze konsekwencje?

Moje pytanie brzmi, czy ugryzienie przez prawdopodobnie pszczołę w język może nieść za sobą jakieś poważniejsze konsekwencje pomijając reakcję alergiczną ? Pszczoła (prawdopodobnie - było żądło długości ok 5-6mm) użądliła mnie w język dwa dni temu, nie było opuchlizny tylko silny ból który ustąpił po około 30 minutach. Jednak czubek języka jest wciąż jakby zdrętwiały w miejscu ugryzienia i prawie nie ma w nim czucia. Czy jest czym się martwić czy raczej jest to chwilowy objaw który ustąpi ? Z góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie takie objawy same ustąpią. W razie niepokojących objawów powinien Pan zgłosić się do lekarza.