Czy usg dopochwowe wykryje guza jajnika?

Witam. Czy usg dopochwowe wykryje guza jajnika? Martwie sie poniewaz tomograf wykazal zmiane 1,6 cm a 4 razy robione usg nie wykrylo nic oprocz malutkich pecherzykow. Markery nowotworowe nie podwyzszone. Martwie sie poniewaz tomograf przeciez jest dokladny a lekarze nic nie widza na usg,moze usg nie jest tak dokladne?Teraz jestem w ciazy i boje sie ze jednak cos tam moze urosnac.

Aleksander Ropielewski

USG jest mniej dokładnym sposobem diagnostyki niż TK. W dodatku opisywany guz jest niewielki co utrudnia jego wykrycie w badaniu USG, dlatego możliwe jest, że nie został on zobrazowany.