Czy w badaniu echo serca widoczne są problemy z płucami?

Witam, mam pytanie czy robiąc sobie echo serca widoczne są pluca ? Chodzi mi o to czy jeżeli w płucach by się coś działo niedobrego to echo serca by to wychwyciło? Dodam że echo serca wyszło dobrze a byłem nałogowym paleczem i nie palę już 3 lata

Dzień dobry.Nie.Badanie echo nie uwidacznia zmian w płucach,Może być pomocne tylko w ścisle określonych stanach chorobowych płuc(np.obrzęk płuc lub zmiany naciekowe płuc).