Czy w tej sytuacji zasadny byłby szpital psychiatryczny?

Dzień dobry czy w niżej opisanej sytuacji zasadny byłby szpital psychiatryczny? Miałem wszystko gotowe, siedziałem w bokserkach w wannie z ciepłą wodą , w ręku miałem żyletkę, na słuchawkach grala muzyka a rodziny nie było w domu. Nie wiem czemu wtedy tego nie zrobiłem, naprawdę nie wiem.i boje się sam siebie
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania na naszej stronie.

Rozumiemy, że do opisanej sytuacji musiało dojść na skutek poważnych trudności, które Pan obecnie przeżywa. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z pomocy osób, instytucji kompetentnych – na początek to mogą być specjalne linie telefoniczne, np. Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym 800 70 2222 (czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu), na stronie podany jest grafik osób, które dyżurują w danym dniu, przedziale czasowym: https://centrumwsparcia.pl/. Inne numery to: 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (również czynny 24/7), 116 123 - Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, tel. 22 484 88 04 - ITAKA – Telefon Zaufania Młodych (dyżury psychologów od poniedziałku do soboty, od 12:00 do 20:00). To jednak nie wszystkie możliwe opcje, pod tym linkiem znajdzie Pan inne numery, pod którymi można znaleźć pomoc, niemal w każdym momencie, bez wychodzenia z domu: https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne

Kolejnym krokiem może być udanie się do Poradni Psychologicznej najbliższej dla Pana miejsca zamieszkania.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z różnych form pomocy, to bardzo ważne, aby nie pozostać samemu w obliczu trudności.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.