Czy w trzecim dniu okresu można zajść w ciążę?

czy w 3 ostatnim dniu okresu można zajść w ciąże dodam ze cykle mam 28 dniowe i stosuje antykoncepcje hormonalna a partner zabezpiecza się prezerwatywa Ale w tym miesiącu trochę chorowałam i brałam takie doraźne leki np. gripex max czy to zmniejszyło ochronę, poza tym nie pamiętam czy podczas stosunku nie zsunęła sie prezerwatywa A pytam sie dlatego ponieważ 2 dni od skończenia okresu czyli 6dc rano miałam trochę lepkiego brązowego śluzu na wkładce a wieczorem pobolewał mnie brzuch co to znaczy?

Lek. Magdalena Pikul

W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bliskie zero. Teoretycznie owulacja może nastąpić po okresie więc można zajść w ciążę po stosunku w 3 dniu okresu ale prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Ponadto stosuje Pani statystycznie najskuteczniejszą metodę antykoncepcji tj. tabl hormonalne.