Czy w wieku 13 lat mogę mieć raka piersi?

Mam 13,5 roku. Od niedawna wyczuwam w obu piersiach guzki. Są one umieszczone raczej pod sutkami. Nie boli mnie jak dotykam, dopiero gdy przycisnę boli. Mają one około 2 cm. Boję się, że to rak piersi. Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Opisywane przez Ciebie guzki najprawdopodobniej związane są ze wzrostem piersi. Mogą to być również jakiegoś typu zmiany o charakterze łagodnym, rak jest natomiast bardzo rzadki w tym wieku. Dla pewności, powinnaś jednak udać się do lekarza ginekologa. Trudno bowiem diagnozować jakiekolwiek zmiany bez badania, jedynie na podstawie opisu.
Pozdrawiam serdecznie!