Czy to możliwe, że w wieku 13 lat mam raka piersi, skoro wykryłam u siebie guzek?

Mam 13 lat i już od jakiś czas temu wykryłam u siebie guzek w lewej piersi. Nie jest koło pachy. Jest twardy, nie boli jak dotykam ani nic i ma wielkość ok. 3 cm kulki. Zauważyłam, że mogę go bez problemu przesuwać palcami, ale nie da się go "oderwać" od podłoża. Czytałam, że przed miesiączką takie guzki występują, miałam pierwszą miesiączkę kilka dni temu, ale guzek odkryłam znacznie wcześniej. Myślałam, ze zniknie po paru tygodniach a tu nic. Nie mówiłam o tym nikomu i również nie byłam na żadnych badaniach. Czy to może objaw raka piersi?

Witaj,
Już wielokrotnie w tym serwisie pisałam, że u nastolatek rak piersi nie występuje! Nierówności, zgrubienia powstają w piersiach w związku z dojrzewaniem i rozwojem tkanki gruczołowej.
Jeżeli nadal jednak niepokoisz się zmianą którą wyczuwasz, najlepiej będzie jeśli zbada cię lekarz, może być lekarz rodzinny lub pediatra.

Pozdrawiam serdecznie