Czy w wieku 16 lat jest możliwość zachorowania na stwardnienie zanikowe boczne?

Witam, chciałam zapytać czy w wieku 16 lat jest możliwość zachorowania na stwardnienie zanikowe boczne, czy 16 latkowie nie są za młodzi? Czytałam ze np ludzie w wieku 30-50 najczescien na to chorują. Ale czy osoba 16 letnia również może zachorowac na tą chorobę? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Choroba najczęściej ujawnia się w wieku starszym, ale nie wyklucza to zachorowania w wieku młodym, choć zdarza się to dość rzadko.