Czy wapń i błonnik przyjęty z tabletką antykoncepcyjną ją osłabia?

Witam, od 8 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne yasminelle, moje pytanie brzmi czy jeśli przyjelam tablektę w trakcie jedzenia owsianki z ok. Pół szklanki płatkow z bananem i zimnym mlekiem, jej działanie może zostać zmniejszone? Czytalam ze wapń i błonnik przyjmowane łącznie z tabletką mogą coś takiego spowdować przez jej ograniczone lub zupełny brak wchlaniania. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie ma badań nad związkiem między tymi substancjami, ale istnieje taka możliwość. Proszę popijać tabletki wodą. Pozdrawiam