Czy warto kontynuować ten lek?

Witam, mam pytanie do lekarza psychiatrii. Przez ostatnie kilka miesiecy leczylam sie Paroksetyna (30mg) i bylo super, stan zdrowia bardzo sie poprawil ale... przytylam ponad 10kg i calkowicie stracilam potrzeby seksualne... Lekarz zdecydowal zmienic wiec lek na Agomelatyne. 3 tygodnie bylam na dawce 20mg i czulam sie fatalnie, wszystko co zle powrocilo, i objawy psychiczne depresji i ataki paniki i przerozne objawy somatyczne :( Teraz od tygodnia jestem na 50mg Agomelatyny i wlasciwie nie widze roznicy pomiedzy 20mg, nadal jest bardzo zle,mam mega hustawki nastrojow plus doszlo okropne rozdraznienie i nerwowosc... Bylabym wdzieczna za opinie innego lekarza..tzn czy warto kontynuowac Agomelatyne? Czy takie pogorszenie trwajace juz ponad 3tyg zdarza sie innym pacjentom? Bardzo dziekuje Justyna 38.

Agomelatyna jest lekiem z zupełnie innej grupy niż paroksetyna. Faktem jest, że niezwykle rzadko wywołuje przyrost wagi ciała- niemniej profil działania na receptory jest zupełnie różny. Moim zdaniem bardziej zasadnym byłoby zamiana paroksetyny na inny lek z grupy ssri, profilem do niej zbliżony jednak o niższym potencjale wywoływania objawów niepożądanych. Niemniej nie znam pełnego obrazu objawów i ich przebiegów, więc opinię ta proszę traktować z dużym dystansem ;)