Czy wcześnie wykryty rak esicy G1 jest uleczalny?

Witam, Własnie się dzisiaj dowiedziałam, że tato ma raka esicy G1. Został zakwalifikowany do operacji uśnięcia fragmentu jelita. Tato bardzo ie boi, mimo , ze lekarz cały czas powtarza, że nie jest zle, ze w odpowiednim momencie zostało to wychwycone. Czy lekarz ma racje, czy tato ma szanse wyjść z tego? Tomografia nie wykazała przerzutów. Markery tez ok. Proszę o informacje w tym temacie.

Witam serdecznie,

G1 w systemie stopnia złośliwości histologicznej nowotworu złośliwego, oznacza guz dobrze zróżnicowany czyli o niskim stopieniu złośliwości. Tak jak poinformował Państwa onkolog/chirurg onkolog, rokowanie jest dobre i choroba nowotworowa została zdiagnozowana w odpowiednim czasie. Należy poddać się leczeniu zgodnie z zaleceniami onkologa prowadzącego. Życzę dużo zdrowia dla Taty.

Pozdrawiam serdecznie.