Czy wyniki badania VNG są prawidłowe?

 Czy moje badanie vng jest prawidłowe? Śledzenie sakad prawidłowe, bez oczopląsu samoistnego, oczopląs wahadłowy prawidłowy, oczopląs optokinetyczny (40'/s)symetryczny,w próbach położeniowych (pozycja na wznak z głową odchyloną w prawo i w lewo, pozycja Rosnego do 180 sek.)bez oczopląsu, w próbie bikalorycznej (wg Fitzgeralda-Hallpike'a - zmodyfikowanej) symetria odpowiedzi przedsionkowych - deficyt 11%(lewa), przewaga kierunkowa względna 1 % (prawa). Dgn. Stan narządu przedsionkowego prawidłowy.

Jak w opisie : stan narządu przedsionkowego prawidłowy

Zawroty głowy mogą mieć bardzo różną etiologię ; mogą występować w przebiegu różnego typu i etiologii, zaburzeń krążenia mózgowego, w nadciśnieniu, w migrenie etc etc

Ważny pełny wywiad i stan PACJENTA, jego dolegliwości ! Na pewno pandemia, ogólny niepokój i poczucie zagrożenia, zmęczenie, stresy, praca zdalna; tylko nasilają dolegliwości i lęki!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena stanu fizycznego i psychicznego, analiza wyników badań Ważny nastrój, sen; sytuacja życiowa, e domu i w pracy; ogólna kondycja i styl życia Ważne schorzenia współ występujace, wyniki badań, zażywane leki ; Możliwe , że włączenie leków "wyciszających" poprawiających nastrój, suplementów witamin, elektrolitów, okaże się pomocne Pozdrawiam i zapraszam na konsultację