Jak mam rozumieć taki opis rezonansu magentycznego?

Witam, mojej mamie wyszło na badaniu rezonansem magnetycznym coś takiego "w okołokomorowej i podkorowej istocie białej obu półkul mózgu kilka drobnych (Wlk. do 5 mm) ognisk hyperintensywnych w obrazach T2 i FLAIR, z przewagą zmian podkorowych o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych" co to może oznaczać?

OPIS MRI :" na badaniu rezonansem magnetycznym coś takiego "w okołokomorowej i podkorowej istocie białej obu półkul mózgu kilka drobnych (Wlk. do 5 mm) ognisk hyperintensywnych w obrazach T2 i FLAIR, z przewagą zmian podkorowych o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych"" Opis MRI do interpretacji klinicznej; opisane drobne zmiany mogą występować w przebiegu różnego typu i etiologii, zaburzeń krążenia mózgowego, w nadciśnieniu, w migrenie etc etc

Ważny pełny wywiad i stan PACJENTA, jego dolegliwości ! Na pewno pandemia, ogólny niepokój i poczucie zagrożenia, zmęczenie, stresy, praca zdalna; tylko nasilają dolegliwości i lęki!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena stanu fizycznego i psychicznego, analiza wyników badań Ważny nastrój, sen; sytuacja życiowa, e domu i w pracy; ogólna kondycja i styl życia Ważne schorzenia współ występujace, wyniki badań, zażywane leki ; Możliwe , że włączenie leków "wyciszających" poprawiających nastrój, suplementów witamin, elektrolitów, okaże się pomocne Pozdrawiam i zapraszam na konsultację