Czy wyniki wskazują na jakieś zakażenia i czy powinniśmy wstrzymać się od współżycia?

Witam, proszę o udzielenie mi informacji na temat moich ostatnich wyników badań z wymazu z kanału szyjki macicy: obecność enterococcus faecalis b. liczne(+++), staphylococcus spp.- koag. neg. Dodam, że dodatkowo w poprzednich wynikach miałam escherichia coli, lekki stan zapalny, zapalenie jajowodów jak i również mam nadżerkę. Proszę też o interpretację wyników mojego partnera z wymazu cewki moczowej: escherichia coli b.liczne(+++), staphylococcus koagulazo - ujemny. Proszę o poradę odnośnie leczenia jak i również odp. na pytanie: czy z takimi wynikami możemy współżyć czy lepiej powstrzymać się do czasu aż wyleczymy wszystko? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przytoczone przez Panią wyniki badań, zarówno Pani jak i Pani partnera są złe. Bezwzględnie powinni się Państwo zgłosić do lekarzy kierujących na badanie w celu rozpoczęcia leczenia. Wskazane byłoby wykonanie antybiogramów, które pozwolą na zastosowanie celowanego leczenia.

Obecność bardzo licznych bakterii świadczy o zaawansowaniu infekcji, co na pewno odczuwają Państwo w postaci dyskomfortu. Infekcje układu moczowo-płciowego mają tendencję do wstępowania wzdłuż układu, dlatego nie powinno się ich lekceważyć.

Ze względu na różną florę bakteryjną powinni się Państwo zdecydować na wstrzemięźliwość do czasu pełnego wyleczenia. W innym przypadku dojdzie do zakażeń i przewlekłego zakażenia.

Pozdrawiam