Czy zaśnięcie z gorącym termoforem może być niebezpieczne?

Mam takie dość niecodzienne pytanie. Wczoraj w związku z bólem pleców pomyślałem że dobrze będzie sobie te plecy rozgrzać. Dlatego nalałem wrzątku do termoforu i leżąc na boku przyłożyłem sobie do pleców. Potem w ten sposób zasnąłem i pewnie przez całą noc byłem "przytulony" do tego termofora na zmianę brzuchem/plecami. Dziś rano obudziłem się z uczuciem ciepła i trochę się tym zaniepokoiłem. Moje pytanie: czy takie coś może być niebezpieczne, nie mówię o skórze bo wygląda normalnie ale czy zaśnięcie z termoforem blisko ciała może być niebezpieczne np. dla narządów wewnętrznych? A jeśli tak, to jak sprawdzić czy nic się nie stało?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, nie jest to niebezpieczne. Termofor po pewnym czasie traci temperaturę.