Czy zaszłam już w ciążę po poronieniu?

4 lutego poroniłam po poronieniu bylam na badaniach bthc spadla do 0 na usg macica czysta brak resztek po ciąży w tym czasie współżyłam z mężem bez zabezpieczeń 10 marca i 17 robiłam test xiazowy jedna kreska. Dziś mija 6 tygodni okresu brak, bardzo dużo lepkiej wydzieliny ciągle uczucie mokrości i częste badanie do toalety mdli mnie i cycki stały się drażliwe czy mimo negatywnego testu mogę być w ciąży w takiej sytuacji ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy do powtórzenia testu ciążowego z moczu bądź oznaczenia poziomu beta-HCG z krwi. Obie metody po takim czasie od współżycia powinny być już wiarygodne.

Pierwszy test ciążowy, który wykonała Pani siedem dni po stosunku mógł być fałszywie negatywny z uwagi na zbyt wczesne wykonanie. Zazwyczaj zaleca się, aby takie testy robić co najmniej po 14 dniach od zbliżenia. Wcześniej hormon beta-HCG może być zbyt niski, aby test ciążowy z moczu go wykrył.

Odpowiadając na Pani pytanie – jak najbardziej może być Pani w ciąży. Zapłodnienie jest możliwe już podczas pierwszej owulacji po poronieniu. Może jednak zdarzyć się tak, że z powodu utraty ciąży na miesiączkę trzeba poczekać dłużej.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania innych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-trzy-miesiace-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-stosunkach-miesiac-po-poronieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.