Czy zator prowadzi do śmierci?

mam takie pytanie 5 dni temu odeszla moja sistrzenica miala 22 lata smierc byla bardzo szybka poprostu powiedziala ze jest jej slabo i upadla jak ja znalezli miala oczy wytrzeszczone i juz nie zyla lekarz po przeprowadzeniu sekcji zwlok powiedzial ze prawdopodobnie byl to zator spowodowany choroba ktora sie dopiero ujawnila a o ktorej nie wiedziala raz moje pytanie co to moze byc za choroba i czy faktycznie mogl byc to zator

Milena Lubowicz

Zator może doprowadzić właśnie do takiej nagłej i niespodziewanej śmierci, właśnie u młodych osób. Niestety nie daje wcześniej żadnych objawów. Najprawdopodobniej mogła to być jakaś choroba związana z nadkrzepliwością krwi, ale żeby to stwierdzić konieczne są bardzo dokładne badania.
Pozdrawiam