Czy zbyt bliski kontakt z matką jest normalny?

moja dziewczyna ma bardzo bliskie kontakty z matką i bratem. czasem mam wrażenie że najlepszym rozwiązaniem byłoby jakby wyszła za niego za mąż i mieszkała z mamą. codziennie cała trójka musi ze sobą rozmawiać i zdawać relacje mamie. zaczyna mnie to denerwować a dodatkowo coraz częściej się kłócimy i sprawy łóżkowe odeszły w zapomnienie. Albo się nie odzywamy, albo ona wymyśli coś w stylu że rano wstajemy i na tym kończy się nasz sex. Czy taki stosunek rodzeństwa do matki jest normalny?

Witam serdecznie,
Napisałeś, że Twoja dziewczyna ma bliskie kontakty ze swoją rodziną oraz, że codziennie zdaje relacje mamie. Wydaje mi się, że nie jest to nic niepokojącego pod warunkiem, że Twoja dziewczyna nie angażuje swojej rodziny w Wasze wspólne życie, nie wplątuje ich w konflikty między Wami oraz w Wasze problemy. Nie wspomniałeś nic o relacjach z ojcem - mogą przypuszczać, że Twoja dziewczyna ma jedynie mamę i brata - to tłumaczyłoby ich bliskie relacje.
Zastanów się jakie sytuacje konkretnie budzą Twoje zdenerwowanie i jak chciałbyś, żeby się zmieniły. Następnie spróbuj spokojnie przedstawić Twój punkt widzenia dziewczynie - może wspólnie uda Wam się znaleźć satysfakcjonujące Was obojga rozwiązanie?
Pozdrawiam

Układ jest niezdrowy, już Biblia mówi o założeniu nowego gniazda, odejściu z domu...
Na pierwszy miejscu powinien być Partner/Partnerka, potem dość długo nic i potem rodzina pochodzenia.
Obawiam się, że sam Pan niewiele zdziała.
Bez wizyty u dobrego psychologa sprawy będą się "ślimaczyć" z różnym natężeniem.
Nieumiejętność "przerwania pępowiny" z Rodzicem to w naszej kulturze niestety częsty problem.
To przecięcie pępowiny jest bolesne, ale nieodzowne.
Pozdrawiam. JW