Czy zespół stresu pourazowego można wyleczyć po długotrwałym molestowaniu w dzieciństwie?

Czy zespół stresu pourazowego da się wyleczyć po długotrwałym molestowaniu w dziecinstwie i pozbycie się natarczywych filmów?

Witam Panią
Tak, odpowiednio dobrana terapia może wyleczyć PTSD
nawet po wielu latach od traumatycznych zdarzeń
i wystąpienia objawów.
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano Pani dzieciństwo
i poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że przeszłe traumatyczne
wydarzenia odcisnęły w Pani duszy piętno i przyniosły
wiele trudności i cierpienia w życiu dorosłym,
a także zabrały całą radość życia.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić
przeszłości ale może Pani zacząć tworzyć
lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się”
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
W przypadku długotrwałej, bolesnej traumy zachęcam Cię do skontaktowania się z terapeutami wyspecjalizowanymi w terapii traum z Twojego regionu. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku przebadane naukowo terapie typu EMDR lub CBT, bardzo ważne jest, żeby była to osoba "na miejscu", mająca jak największe doświadczenie z osobami po traumach (nie wahaj się o to pytać). Jak najbardziej polecam Ci skorzystanie z pomocy terapeutycznej, PTSD da się wyleczyć, możesz przeżyć swoje życie w szczęściu i spokoju - wcześniej jednak rozprawiając się z przeszłością. Pozdrawiam, Monika