Czy zmienne nastroje to normalna rzecz u faceta?

Zauważyłam, że od jakiegoś czasu mój chłopak miewa dziwne, zmienne okresy. Objawia się to w tym, że raz jest czas, kiedy jest naprawdę czuły, kochający, taki "do rany przyłóż", dzwoni, pisze, tęskni itp., czyli wszystko tak jak być powinno, a potem się zmienia, robi się chłodny, nie dzwoni, rzadko pisze, w ogóle czuję się jakbym nie istniała (co mnie kompletnie zbija z tropu i nie wiem jak się zachować) i tak nie raz, w kółko. W czym może tkwić przyczyna? Czy to jest normalne u faceta, czy to tylko mój taki feralny przypadek i czy to oznacza, ze mu już coraz mniej na mnie zależy? Kiedy o to pytam, on twierdzi, że wyszukuję sobie sama problemów na siłę. Nie raz z nim rozmawiałam na ten temat, próbowałam pocieszać itp. Mój chłopak ma stresującą pracę i naprawdę go rozumiem, ale czy to powód aby aż tak reagować i przenosić problemy z pracy na nasz związek? Bardzo go kocham i bardzo mi na nim zależy, ale już nie wiem jak mam mu pomóc;( Wiem, że on też mnie kocha, zawsze przeprasza mnie za swoje zachowanie i prosi o wybaczenie, ja staram się być wyrozumiała i cierpliwa, ale czasami i gdy mi przytrafi się zły dzień - brakuje mi tej wyrozumiałości i cierpliwości.

Witam!
Pani partner może mieć wahania nastroju związane z narastaniem problemów w pracy. Ciężko jest całkowicie oddzielić swoje życie prywatne od zawodowego, w szczególności, kiedy praca jest bardzo wymagająca.
Warto, żeby powiedziała Pani partnerowi, jak Pani odbiera jego zachowanie i jak się wtedy czuje. Należałoby również powiedzieć mu o tym, że z jego strony nie czuje Pani takiego wsparcia, jakiego oczekuje.
Opisany przez Panią problem może być związany nie tylko ze stresem w pracy, ale także z trudnościami w komunikacji w związku. Partner i Pani możecie różnie interpretować swoje słowa, zachowanie i reakcje. Należałoby zadbać o konkretne wyjaśnienie sobie, jak czujecie się w tej sytuacji i co ona powodowe w Waszym związku. W rozmowach należałoby skupić się na emocjach i interpretacji tego, co mówi druga osoba. Pani może odbierać zachowanie partnera, jako brak zainteresowania Panią, a on może np. nie chcieć Pani zasypywać swoimi problemami. Warto o tym porozmawiać i zobaczyć, jak każde z Was widzi i interpretuje zachowanie drugiej osoby.
Wzajemne rozmowy i próby zrozumienia drugiej osoby mogą pozytywnie wpłynąć na Waszą relację

Pozdrawiam