Jak dojść do równowagi między dwiema naturami mojego chłopaka?

Chciałabym się dowiedzieć jak można sobie radzić z problemem rozdwojenia jaźni. Mój chłopak ma 20 lat i mówi, że ma taki problem. Ja także zauważyłam, że ma jakby dwie natury - jedna spokojna, miła, nieśmiała, taka "codzienna" i druga - "diabelska", objawiająca się w przypadku poczucia zagrożenia lub kaprysu, w wyniku przeżyć z dzieciństwa, stosowana jako obrona.

Druga natura dotyczy głównie sfery seksualnej, jednak w takim stopniu, że wpływa to na nasze życie. Mój chłopak czuje nieodpartą ochotę na różne partnerki seksualne, na "zaliczanie", na "bycie panem", na kontrolowanie sytuacji tak, jak tylko on chce, jednak sam nie wie jak ostatecznie będzie się potem czuł, nie potrafi określić czy to zdrada i przede wszystkim nie chce mnie ranić, ale widzę, że nie umie tych dwóch osobowości jakoś pogodzić.

To jest taki dziwny instynkt, ciągle walczy, bo inaczej oszaleje - jak mówi. Chcę mu pomóc, ale jak? Jak dojść do tego czy jest jednym czy drugim, jak dojść do równowagi między tymi naturami?

Witam!

Sądzę, że Pani chłopak ma tylko jedną osobowość. Doskonale natomiast wykorzystuje swoje umiejętności dostosowania się do sytuacji. Z jednej strony, gdy jest z Panią jest uroczy i delikatny, natomiast ma też ochotę na kontakty seksualne z innymi partnerkami. Jest to problem wielu mężczyzn, nie oznacza to jednak, że każdy z nich ma podwójną osobowość.

Osobowość to bardzo skomplikowana i zwarta struktura naszego umysłu, która składa się z wielu elementów. Dlatego też w różnych sytuacjach przybieramy różne postawy, przejawiamy odpowiednie zachowania i dobieramy słownictwo.

Podobnie jest z Pani chłopakiem. On jest młodym mężczyzną, który czuje dużą potrzebę rozładowania swojego napięcia seksualnego. Jest w wieku, kiedy ta potrzeba u mężczyzn jest najsilniejsza. W sytuacjach zagrożenia staje się agresywny, jak większość ludzi. Mamy genetyczny model reakcji - atak lub ucieczka.

Myślę, że nie powinna się Pani martwić rozdwojeniem jaźni partnera, tylko jego zachowaniem. Jeśli chce tworzyć z Panią trwały związek, to nie powinien Pani zdradzać. Powinniście ustalić granice i zastanowić się, jak ma wyglądać przyszłość. Jeśli chłopak ma problemy w sferze seksualnej to polecam wizytę u seksuologa i poznanie przyczyn dolegliwości, rozpoczęcie leczenia i pracę nad poprawą sytuacji.

Pozdrawiam