Czym jest czerwony swędzący bąbelek na stopie?

Witam, od kilku tygodni mam na górnej części stopy przy kostce czerwony swędzący bąbel, a na nim i w około niego wysuszona łuszcząca skóra. Co to takiego i czym najlepiej to smarować przed wizytą u lekarza?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez obejrzenia zmiany nie jestem w stanie powiedzieć, czym jest występująca u Pana zmiana. Jeżeli zmiana nie występuje w miejscu obcierania buta faktycznie wskazana jest wizyta u dermatologa. Do tego czasu najlepiej byłoby pozostawić zmianę bez leczenia. Smarowanie maściami może znieść niektóre dolegliwości, zmienić charakter zmiany co utrudni postawienie właściwej diagnozy i uniemożliwi zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Świąd może być spowodowany nadmiernym wysuszeniem skóry objawiającej się jej łuszczeniem. Jeżeli wyznaczony termin konsultacji dermatologicznej jest odległy, może Pan zastosować kremy nawilżające, lub maść typu Linomag dostępny w aptece bez recepty. W czasie wizyty u lekarza konieczne będzie jednak poinformowanie lekarza o stosowaniu danego preparatu.

Pozdrawiam