Czym mógł być spowodowany ból lewego śródstopia?

Witam. 28 lat mężczyzna, dwa dni temu w nocy obudził mnie ból lewego śródstopia nie był on silny także zasnąłem, obudziłem się rano już z dużo większym bólem. Wstałem, po kilku minutach stopa się "rozchodziła" i w dużym stopniu przestało boleć, minął dzień, wieczorem ból wrócił, godzina na kanapie i na stopę nie mogę stanąć, boli już nie tylko śródstopie ale i cała kostka, ruszanie sprawia ogromny ból. Nigdzie nogi nie skręciłem w nic nie uderzyłem. Chiałbym wiedzieć czym to jest spowodowane?

Możliwy stan zapalny, niestety bez badania nie pomogę. Proszę pójść do ortopedy najlepiej, a jeśli nie ma takiej możliwości - do lekarza rodzinnego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.