Czym może być ta zmiana, która pojawiła się na mosznie?

Witam, ok.15 dni temu miałem przygodny seks oralny w zabezpieczeniu oraz masturbację (w stronę partnerki) z dziewczyną z Ukrainy. Dwa dni temu na mosznie wyskoczył mi pryszcz, którego wycisnąłem. Po nim zostało mi zaczerwienienie i zgrubienie w tym miejscu, zmiana raczej znika. W związku z czym mam kilka pytań: 1. Czy to może być zmiana pierwotna? 2. Czy test FTA ABS wykonany po pięciu tygodniach będzie wiarygodny?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. W tej sytuacji zachęcamy do wizyty u specjalisty urologa, który po dokładnym obejrzeniu zmiany będzie mógł określić jej charakter i w razie konieczności podejmie decyzję o ewentualnym wdrożeniu leczenia.

Być może opisana przez Pana zmiana to tzw. kaszak, czyli torbiel gruczołu łojowego. Niezalecane jest ich samodzielne wyciskanie, czy rozdrapywanie, gdyż może to prowadzić do zakażenia i powstawania blizn. Więcej na ten temat może Pan przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszak-na-mosznie-jak-wyglada-dlaczego-powstaje-i-jak-go-leczyc

Jeśli chodzi o test FTA ABS, to jak najbardziej wykonany po pięciu tygodniach powinien dać już wiarygodny wynik, jednak zalecane jest wykonanie go po ok. 6 tygodniach od potencjalnego zakażenia.

Poniżej znajdzie Pan odpowiedzi specjalistów na pytania o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosta-na-worku-mosznowym-a-koniecznosc-wizyty-u-lekarza https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-jakim-stopniu-wiarygodne-sa-badania-fta-abs

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej