Czyszczenie poddziąsłowe a palenie papierosów

Mam pytanie czy po czyszczeniu pod dziasłowym mozna od razu palic papierosy czy moga byc jakies powikłania i jakie bo miałam czyszczony zab od kamienia pod dziasłowo zaraz po pali£am i teraz coraz moniej boli ?

Może Pani płukać jamę ustną płynem Eludril ( jeśli lekarz przeprowadzający zabieg nie zalecił innej płukanki ). Najlepiej jednak, jeśli dolegliwości nie zmniejszą się, udać się do gabinetu, gdzie zabieg był przeprowadzany w celu kontroli. I oczywiście zaprzestać palenia.

Lek. dent. Agata Duda

oczyszczanie poddziąsłowe może spowodować większą wrażliwość na zimno, ciepło, słodkie, kwaśne i inne
dolegliwośi bólowe samoistne wymagają konsultacji z lekarzem
oczyszczanie poddziąsłowe często wiąże się z krwawieniem - palenie może przedłużać krwawienie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk