Dawkowanie Serevent i Flixotide przy astmie

Dzień Dobry Mam takie pytanko w ostatnich dniach zaostrzyła sie u mnie astma wcześniej brałem tylko doraźnie Serevent 50 mg i Flixotide 250 i mam do państwa takie pytanie i prosze o pomoc, obecnie nie mam możliwości iść do pulmologa/alergologa 1) o ile zwiekszyć dawkę przyjmowania dysków na dobę? I przez jaki czas zwiększoną dawkę przyjmować?jaki wpływ maja te leki na sece 2) czy można przy tych dyskach dodatkowo stosować inhalację lekiem Pulmicort 0,50 2 ml/ dobę? Czy ma on wpływ na serce

Piotr Pilarski

Te dwa leki powinny wystarczyć. Serevent do 2 wdechów 2xdziennie, Flixotide 2xdziennie 1 wdech. Przy takich dawkach u osób zdrowych nie ma wpływu na serce. Pulmicort lepiej dodatkowo nie brać bo flixotide jest też stedydem.

Pozdrawiam.