Depresja i korzystanie z pomocy psychiatry

Od 2012r leczę się na depresję która miała swój początek już wcześniej.Do lekarza specjalisty udałam się po samobójczej śmierci jedynego syna i męża,do tego w 2013r doszła utrata pracy.Wczoraj odrzucono mój wniosek o dalszy zasiłek rehabilitacyjny,gdyż brak podstaw.Psychiatra cudownie mnie uzdrawia i nie słyszy,że czuje się źle,a ja boję się o cokolwiek zapytać i prosić.Świat wali mi się i nic nie ma sensu i znaczenia,a orzecznik wysyła mnie do pracy, gdzie ja boję się kontaktu z ludźmi.Co robić

Witam Panią,
Rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji i w przeżyła Pani tragedie w życiu osobistym. Bardzo ważne żeby miała Pani profesjonalną pomoc. Niezwykle istotnym elementem każdego leczenia jest zaufanie i szczerość ze specjalistą. Zastanawiające jest czego Pani się obawia w relacji z lekarzem? Lekarzowi może być trudno adekwatnie reagować, jeżeli nie mówi mu Pani wszystkiego.
W leczeniu depresji obok farmakoterapii, wskazana jest psychoterapia, która może pomóc Pani uporać się z trudnymi doświadczeniami z przeszłości oraz umożliwić wypracowywanie konstruktywnych mechanizmów radzenia sobie, np. z lękiem i w relacjach z innymi ludźmi.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
pisze Pani o trudnych przeżyciach w swoim życiu i potrzebie wsparcia. W leczeniu depresji bardzo korzystne jest łączenie farmakoterapii i psychoterapii. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o swoich odczuciach, a jeśli to nie przyniesie efektu, proszę skorzystać z pomocy innego lekarza psychiatry, aby mogła uzyskać Pani pomoc i wsparcie. Zachęcam także do rozpoczęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam,
Współczuję straty, której Pani doświadczyła. Pisze Pani o trudnej sytuacji w jakiej się znajduje. Teraz szczególnie jest Pani potrzebne profesjonalne wsparcie. Ważne by bez skrępowania mogła Pani porozmawiać z lekarzem o wszystkim, wszystkich lękach, wątpliwościach. Jeśli nie jest to możliwe z obecnym lekarzem proszę rozważyć zmianę lekarza.
Ważne jest również aby oprócz leczenia farmakologicznego skorzystała Pani z psychoterapii. Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Proszę zadbać o siebie.
Pozdrawiam

Leczenie farmakologiczne jest jedną z możliwości. Polecam udać się na psychoterapię, podczas której przepracuje Pani swoje traumatyczne doświadczenia i powróci do równowagi. Proszę walczyć o siebie.
Po pomoc psychoterapeutyczną może się Pani zwrócić na NFZ, bądź prywatnie. Jeżeli miałaby Pani problem ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty proszę zwrócić się do MOPS-u, lub Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyska Pani wszelkie potrzebne informacje. Powodzenia!