Dieta przed badaniem prób wątrobowych

Witam. 22 grudnia mam mieć wykonane badanie próbę wątrobową w WOMP W Łodzi. Jestem kierowcą zawodowym, jaką dietę zastosować, aby wynik był w normie. Alkohol spożywam bardzo rzadko.Pozdrawiam

Jeżeli zależy Panu na prawidłowych wynikach prób wątrobowych to najlepiej jest na parę dni przed badaniem zastosować dietę lekkostrawną. Proszę zatem zrezygnować z potraw tłustych oraz smażonych, zamiast tego wprowadzić do diety dużo warzyw i owoców (które działają detoksykacyjnie na wątrobę). Proszę także unikać spożywania jakichkolwiek ziół, suplementów diety i leków, gdyż mogą one zawierać składniki obciążające funkcjonowanie wątroby.