Dlaczego dziecko boi się wzroku innych?

Moja corka ma 4 latka od kilku dni boi sie jak popatrzy na kogos w domu i nawet gdy kogos dotknie. Bawi się normalnie ale ostatnio musiałam z nią wyjść z kościoła bo bała się jak popatrzyla na Pana. Jak idziemy na spacer to cały czas mowi że popatrzyla na auto albo na dom nie wiem co mam robić. Jak mówię do niej do reaguje normalnie. Problemów z zasypianiem też nie ma. Tylko często ziewa. Co to może być? Nigdy nie miała czegoś takiego. Od kilku dni się tak stało

Dzień dobry,

zachowania o których Pani napisała nie muszą oznaczać nic niepokojącego. Może mieć to związek z lękami rozwojowymi lub na przykład z wrażliwością dziecka. W sytuacji gdy jest Pani zaniepokojona zachowaniem dziecka warto skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym w gabinecie.

Pozdrawiam serdecznie