Dlaczego kość piszczelowa przemieszcza się względem uda?

Witam, jestem 3 miesiące po artroskopii. Zostało zastosowane naciągnięcie i ustabilizowanie PCL. W teście szuflady tylnej kość piszczelowa przemieszcza się względem uda. Czym to może być spowodowane?

Nie rozumiem co oznacza naciagniete i ustabilizowane ale dodatni test szuflady oznacza niewydolne wiezadlo, delikatnie szuflada moze sie pojawiać tym bardziej w mlodym wieku, nalezy tez porownac z druga nogą moze okazac sie ze istnieje wrodzona nadruchomosc stawowa co wcale nie jest rzadką sytuacją.

Pozdrawiam
Starzyk Damian
https://m.facebook.com/ReBalanceGabinet/