Dlaczego lęk nasila się podczas stosowania leku Aciprex?

Witam. Od 6 tygodni biorę lek przeciwdepresyjny aciprex z powodu mojej nerwicy. Niestety lęk się na razie zwiększa lub przejawia w innych objawach somatyczych. Na dodatek nie mogę spać w nocy, całą noc się potrafię przewracac z boku na bok. Powinienem zmienić lek czy odczekać jeszcze parę tygodni?

Do pełnej konsultacji z wynikami badań
Pozdrawiam

Dzień dobry,
należałoby udać się do lekarza prowadzącego psychiatry i zgłosić mu odczuwane skutki uboczne działania leku. Wówczas specjalista może zadecydować o ewentualnej zmianie leków lub kontynuowaniu aktualnej farmakoterapii.