Dlaczego mam duże skoki ciśnienia?

Witam. Mam ogromne skoki ciśnienia w ciągu dnia górne nie przekracza zazwyczaj 105 a nie dolne spada nawet do 45. Miewam często niskie ciśnienie i do tego puls 62 z kołataniem serca. Odczuwam to dusznością, ale niepokojem i nie możliwością skupienia się. Czy taka sytuacja jest groźna dla życia?

szanowna Pani, nie jest to sytuacja zagrażająca życiu ale proszę się udać do lekarza POZ