Dlaczego mam objawy nerwicy natręctw i problemy z koncentracją?

Mam myśli samobójcze i niechęć do życia. Mam objawy nerwicy natręctw i problemy z koncentracją. Mam wrażenie, że za dużo rozmyślam. Czasem mam tak, że pojawia się we mnie jakaś nadzieja i planuję co będę dalej w życiu robić, a nawet tego samego dnia ta radość znika i czuję, że i tak nic z tego. Ciężko jest mi znaleźć pracę, ale na kilku rozmowach już byłam. Czasem mam negatywne nastawienie, że to i tak się nie uda, a czasem pozytywne, że może się uda. Nie mam na nic siły, nie chce mi się nigdzie wychodzić z domu. Nawet to co lubię robić nudzi mnie już po paru minutach. Ciężko jest mi się do czegoś zmotywować. Czasem za dużo rozmyślam o swoich marzeniach, które i tak pewnie nie będą spełnione. Objawy nerwicy natręctw mam od dawna, ale od ponad roku czuję się tak jak tutaj opisuję i ostatnio się to bardzo nasiliło. Wcześniej było jakoś stabilnie, ale teraz już na nic nie mam siły i mam coraz większe wahania nastrojów, które zmieniają się w ciągu dnia i nie trwają długo. Czasem mam nadzieję, a po chwili znów się dołuję nad swoim losem. Czasem mam wrażenie, że ludzie mnie obgadują. Czasem mam wybuchy gniewu i osobę która mnie wkurzyła chcę uderzyć. Nie trudno jest mnie sprowokować do płaczu. Czasem czuję taką bezsilność, że nawet nie mam siły płakać. Co mi jest?

Witam serdecznie, nie wymieniła Pani ani jednego symptomu nerwicy natręctw, skąd więc Pani wie, że ją Pani ma ? Kto to zdiagnozował ?
Te symptomy, które Pani wymieniła są jednak na tyle poważne, że powinna Pani niezwłocznie udać się do psychoterapeuty, albo psychologa. Pozdrawiam ciepło

Dzień Dobry Pani,

Jestem pod wrażeniem Pani zdolności wglądu w siebie.
Proszę nie zwlekać, zastanawiając się co Pani jest i sięgnąć po profesjonalną pomoc do Poradni zdrowia psychicznego, celem diagnostyki i podjęcia odpowiedniego leczenia.

Życzę Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym.
Pozdrawiam ciepło