Dlaczego mam ten ból podbrzusza i piersi podczas stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne orlofique regularnie, moje cykle są regularne co 28 dni,ostatnia moja miesiączka była 27 września,od 11 października pobolewaja mnie piersi oraz podbrzusze naprzemian raz z prawej strony raz z lewej strony czym to może być spowodowane, dodam że jest to pierwszy raz taka sytuacja od brania tabletek ???
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią objawy, a więc dolegliwości bólowe piersi oraz podbrzusza mogą być zarówno jednym z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji hormonalnej, jak również wynikać z zaburzeń hormonalnych.

Producent tabletek antykoncepcyjnych Orlifique informuje w ulotce dołączonej do opakowania, że ból i tkliwość piersi oraz bóle brzucha to jedne z najczęściej występujących skutków ubocznych. Gdyby objawy te utrzymywały się dłużej, proszę udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-piersi-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-podbrzusza-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-piersi-od-kilku-miesiecy-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.