Dlaczego mam ból podbrzusza a brak krwawienia z odstawienia?

Dzień dobry już około 2 lata stosuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Przy tym opakowaniu jestem już przy tabletkach placebo mam bole podbrzusza jak przy normalnej standardowej, mojej miesiączce, ale krwawienia nie ma wcale praktycznie oprócz jednej sytuacji, gdzie plama na papierze toaletowym była niewielka o kolorze mocno zblakniętym czerwonym. Tabletki biorę regualnie czy takie coś jest normalne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli taka sytuacja jest jednorazowa, to nie ma Pani powodów do niepokoju. Nasi specjaliści są zdania, że czasem może zdarzyć się całkowity brak krwawienia z odstawienia i jest to całkowicie normalne. Krwawienie może być również słabsze.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini regularnie oraz zgodnie z zaleceniami producenta, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania, to ich skuteczność będzie zachowana. Jeśli jednak doszło do pominięcia którejś z pigułek, to w takiej sytuacji należy wykonać test ciążowy.

Podobne pytania wraz z udzielonymi na nie odpowiedziami umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienie-z-odstawienia-po-drugim-opakowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.