Dlaczego nie mam krwawienia podczas stosowania leku Drovelis?

Biorę tabletki Drovelis. Pdzy ostatnim opakowaniu nie brałam tabletek białych tylko zaczęłam nowe opakowanie. Nie mam wgl krwawienia. Czy to normalne? Robiłam test wyszedł negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brak krwawienia z odstawienia po połączeniu opakowań tabletek antykoncepcyjnych jest zupełnie normalny.

Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj przy białych tabletkach placebo, które nie zawierają hormonów. Jeśli więc pominęła je Pani i od razu zaczęła przyjmować różowe tabletki Drovelis z nowego opakowania, to krwawienie z odstawienia nie wystąpiło. Niektóre pacjentki celowo tak robią, aby przesunąć termin krwawienia z odstawienia.

W związku z powyższym nie ma Pani powodów do niepokoju. Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, to najprawdopodobniej nie zajdzie Pani w ciążę. Proszę jednak pamiętać, że po połączeniu dwóch opakowań mogą wystąpić plamienia w środku cyklu. Taka sytuacja również jest normalna.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wystapienia-krwawienia-z-odstawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-drugim-opakowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-atywia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-harmonet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.