Dlaczego miewam czasem te krwawienia z nosa?

Witam od 6 miesięcy 2-3 razy w miesiacu puszcza mi się krew z nosa, mam alergie i AZS. Krew nie leci dużo tylko się puszczą trochę i 2-3 minuty i przestaje. Morfologia i krzepnięcie w porządku. Laryngolog stwierdził krzywa przegrodę i przepisał cyclo 3 forte. Po 6 dniach zażywania znowu puściła się krew. Jakie mogą być tego przyczyny i po jakim czasie mogę się spodziewać poprawy po tym leku?
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

epizody krwawienia z nosa, które Pan opisuje, mogą mieć kilka przyczyn, zwłaszcza przy współistniejącej alergii i atopowym zapaleniu skóry, które mogą dodatkowo wysuszać błonę śluzową nosa, czyniąc ją bardziej podatną na krwawienia. Krzywa przegroda nosowa, jaką zdiagnozował laryngolog, może również przyczyniać się do problemu, ponieważ utrudnia prawidłowy przepływ powietrza i także może prowadzić do wysychania oraz uszkodzenia błony śluzowej nosa.

Cyclo 3 Forte to lek, który powinien poprawić mikrokrążenie oraz wzmocnić naczynia krwionośne. Jego działanie skierowane jest na zmniejszenie przepuszczalności i zwiększenie odporności naczyń kapilarnych, co powinno wyeliminować opisane objawy.

Jeśli chodzi o czas, po jakim można spodziewać się poprawy, to jest on indywidualny dla każdego pacjenta. W niektórych przypadkach poprawa może być zauważalna już po kilku dniach regularnego stosowania leku, ale w innych sytuacjach może to zająć kilka tygodni.

W razie wątpliwości zalecamy kontrolę u laryngologa. Jeżeli problem będzie się powtarzał, może Pan w przyszłości rozważyć operację przegrody nosowej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-nosa-a-krzywa-przegroda

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.