Dlaczego mój chłopak jest nieczuły?

Witam serdecznie .Problemem jest nieczułość mojego chłopaka . Na początku ok pół roku znajomości był dotyk , przytulanie seks . W tej chwili seks jest raz w miesiącu albo rzadziej . Czasem próbowałam się przytulac ale widzę jak facet się męczy, odsuwa albo zawija kołdrę po pewnym czasie przestałam . Jest mi bardzo ciężko , jak pytałam to on mówi że to głowa że On tyle tego nie potrzebuje . Jak dla mnie to wcale , bo gdy raz kiedyś dojdzie do zbliżenia to i tak On rzadko dochodzi . Jeśli chodzi o życie to jest bardzo dobry , dba o dom jest bardzo miły tylko nie mam tej bliskości , dotyku , przytulenia . Sporo lat temu żona jego odeszła za brak czułości później przez wiele lat był sam . W tej chwili nie wiem jak mogę z nim porozmawiać , jest inteligentny i oczytany i zawsze ma odpowiedź jak zadam mu pytanie . Na te tematy odpowiedzi są krótkie z których i tak nic nie wiem. Np " to głowa " proszę mi podpowiedzieć jak z nim porozmawiać co zapytać

Partnerska relacje uczuciowa przechodzi przez różne fazy. Po pewnym czasie trwania związku przychodzi zazwyczaj taki moment, kiedy namiętność maleje. Wspomina Pani jednak, iż partner doświadczał podobnych trudności w poprzednim związku, tak więc kwestie, które Panią niepokoją mogą wynikać z indywidualnych cech partnera. Zdarza się, że wśród mężczyzn oraz kobiet występuje zjawisko, które określane jest jako aseksualność. Osoby aseksualne nie odczuwają popędu seksualnego wobec innych osób. Polecam przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę i poruszyć w niej niepokojące Panią kwestę. Polecam zadawać pytania szczerze i otwarcie ale z szacunkiem i zrozumieniem, tak aby nie blokować partnera oraz dać mu poczucie bezwarunkowej akceptacji. Postawa taka sprzyja otwartej i szczerej rozmowie. W razie dalszych trudności i braku porozumienia polecam skorzystanie z usług seksuologa, który pomoże Państwu zweryfikować podłoże problemów i podejmie z Państwem współpracę celem poprawy bieżącej sytuacji.