Dlaczego moje koleżanki mają ładne figury, a ja nie? Jak mam schudnąć?

Witam, mam problemy jeżeli chodzi o moje ciało. Przy wzroście 154 cm ważę 55 kg. Mam 19 lat i jestem kobietą. Jadam nieregularnie i często, ale nie mogę się powstrzymać. Mam ogromne kompleksy i zauważyłam, że bardzo wpływa to na moją samoocenę, która oczywiście jest bardzo niska, ale również na psychikę. Mam bardzo dużo koleżanek, które są wysokie, z długimi nogami i tylko one zawsze słyszą komplementy na temat figury. Bardzo jest mi przykro z tego powodu. Ogólnie bardzo dużo spaceruję i czasami na rowerku jeżdżę, ale to nic nie pomaga. Rozumiem, że waszym zdaniem mam dobrą wagę, bo moje BMI jest w normie, ale nie możemy wierzyć statystykom, przecież ja doskonale widzę, że jest coś nie tak. Bardzo źle się z tym czuję. Ostatnio w ogóle nie wychodzę z domu i żyję wyłącznie marzeniami. Mam odstający brzuszek, oponki w dodatku, ogromne uda i co mi najbardziej przeszkadza na wewnętrznej stronie kolan mam nadmiar ciałka, co daje złudzenie, że mam krzywe nogi. Chciałabym schudnąć do 9 kg, żeby czuć się atrakcyjna. Wcześniej głodziłam się jedynie, co dawało mizerne skutki. Nie choruję na żadne choroby, także nikt w mojej rodzinie nigdy nie był otyły. Proszę o konsultację. Serdecznie pozdrawiam

Witam,

przede wszystkim nie powinnaś się głodzić, ponieważ przyniesie to odwrotny efekt. Zatem zanim zaczniesz na poważnie myśleć o odchudzaniu, powinnaś się zapoznać z zasadami zdrowego odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli będziesz się do nich stosować, a dodatkowo uprawiać sport, to z pewnością po kilku miesiącach zobaczysz efekty.

Niestety proces utraty masy ciała jest długotrwały, dlatego musisz się odpowiednio zmotywować i trwale dążyć do celu. Proponuję również udać się do tzw. diet coacha pomocnego w procesie odchudzania, który odpowiednio Cię zmotywuje i nakieruje.

Przede wszystkim jednak zacznij od siebie - nie porównuj się z koleżankami, które mają inną budowę ciała, przemianę materii i wiele innych czynników, przez które inaczej przybierają na masie. Powinnaś być świadoma swojej wartości i pewnie patrzeć przed siebie. Jeśli ma Ci w tym pomóc szczupła sylwetka postaraj się ją uzyskać. Jednak nic na siłę.

Powodzenia i pozdrawiam.