Dlaczego nie mogę zajść w ciążę po poronieniu? Czy powinnam zrobić USG?

Witam,
mam 22 lata. W lutym poroniłam w 19 tygodniu ciąży. Było to samoistne poronienie. Powód Zespół Turnera. Od czerwca staramy się o drugie dziecko i jak na razie nic. Podczas miesiączki mocne bóle brzucha oraz podczas owulacji. Mój lekarz prowadzący mówi, że jest wszystko ok, ale ja się boję. Czy powinnam zrobić USG?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeżeli lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, na podstawie badania USG, to nie ma na razie potrzeby go powtarzać, tym bardziej, że występują u Pani regularne cykle i owulacje.
Proszę się dalej starać o dziecko, szczególnie w okolicach dni płodnych. Jeżeli przez kolejne pół roku nie uda się Pani zajść w ciążę - proszę się udać na porządną diagnostykę niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie!