Dlaczego niemowlę jest ciągle niespokojne?

5-cio tygodniowy bobas karmiony mieszanie (pierś mleko modyfikowane) jest bardzo niespokojny po niemal każdym karmieniu. Płacze niemal bez przerwy godzine, półtorej po karmieniu, a czasem nawet do kolejnego karmienia. Synek urodził się przez awaryjne cc, dostaje zelazo, witaminę B, witaminę d, z zaleceń położnej dajemy mu probiotyki: bioGaia, dicoflor i espumisan. Na początku zdawało się pomagać, teraz znowu jest gorzej. Co może być przyczyną nieustannego niepokoju u niemowlaka?
KOBIETA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pięciotygodniowe dziecko jest jeszcze bardzo małe, a powodów niepokoju oraz płaczu może być wiele. Skoro maleństwo wykazuje wzmożony niepokój po każdym karmieniu, to bardzo możliwe, że nie służy mu aktualne mleko modyfikowane. Być może noworodek cierpi na dolegliwości bólowe brzuszka lub wzdęcia.

W takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza i opisać mu daną sytuację. Lekarz po zbadaniu malucha zaleci Pani dalsze postępowanie. Dziecko może także nie tolerować przyjmowanych witamin lub leków. Warto mieć to na uwadze.

Poniżej zamieszczamy pytania, które dotyczą podobnych kwestii:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niespokojne-zachowanie-niemowlaka-przy-karmieniu-piersia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-karmieniem-5-tygodniowego-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/histeryczny-placz-dziecka-po-karmieniu-piersia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.