Dlaczego po zaprzestaniu karmienia nie mam miesiączki?

Witam serdecznie!
Córkę karmiłam piersią 11 miesięcy, po czym wróciłam do pracy i laktacja z dnia na dzień zanikła praktycznie całkowicie – tzn. córka czasami złapie za pierś, ale po minucie ją puszcza, domagając się butelki. Nigdy nie chciała smoczka, więc podejrzewam, że tylko w ten sposób może masować obolałe dziąsełka. Poza tym przez 9 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne C***.
Odkąd przestałam karmić (od ok. miesiąca), przerwałam też zażywanie tabletek, gdyż pod koniec brania miałam delikatne plamienia. Wiem, że powinnam teraz dostać miesiączkę, lecz minął miesiąc i nadal jej nie mam, na pewno też nie jestem w ciąży. Czy powinnam się martwić?

Witam serdecznie,

pierwsza owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem pierwsza miesiączka pojawia się również z podobnym opóźnieniem.

Gdyby jednak okres się nie pojawił po tym czasie, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam