Dlaczego podczas leczenia depresji odczuwam senność i zmęczenie?

Witam, mam 29 lat, mam zaburzenia depresyjne, biorę 20 mg brintellixu i aktualnie 10mg miansec na sen. Wcześniej brałem 50mg trittico na sen, ale jako że nie przyniosło to oczrjwianego efektu zmieniliśmy lek na miansec. Problem jest taki, że od zaczęcia terapii mianseryną na sen, mija już półtorej tygodnia, a w ciągu dnia odczuwam straszne osłabienie i senność. Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

To jeden z najczęstszych efektów niepożądanych podczas stosowania mianseryny. Przy złej tolerancji danego leku można poczekać do czasu rozwinięcia pełnego działania (zwykle 2-4 tygodni) licząc na ustąpienie objawów ubocznych bądź (w przypadku bardzo nasilonych dolegliwości) bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym i rozważyć modyfikację leczenia.