Dławienie się pokarmem przez 9-miesięczne dziecko

Witam. Mam 9 miesięcznego synka o często dławi się jedzeniem. Nie są to koniecznie kawałki mięska czy rybki ale zdarza się że dlawi sie kaszką lub ziemniakiem. Czy zgłosić sie z synkiem,do lekarza czy to normalne w tym,momencie rozwoju?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazane jest aby Synka obejrzał lekarz.

czasami dziecko może mieć kłopot z połykaniem stałych pokarmów, w przypadku utrzymujących się kłopotów warto skonsultować się z logopedą, który pokaże ćwiczenia na poprawę połykania. Pozdrawiam