Dodatni HBS w 36. tygodniu ciąży

witam, obecnie jestem w 36 tyg ciązy i przy ostatnim badaniu wykryto u mnie dodatni HBS - chciałam sie dowiedziec jak bardzo jest to groźne dla mojego dziecka, czy moge w jakis sposób zarazic tym innych np. męża, dzieci??? i w jaki sposób mogłam sie tym zarazic bo wiem ze w pierwszej ciązy wszystko było ok. Dodam ze pracuję w szpitalu- czy to moze byc przyczyna zakażenia?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że może byc przycyzną. konieczne jest odpowiednie postępowanie u dziecka zaraz po urodzeniu. proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa.