Dodatni wynik w badaniu Elisa na boreliozę

Witam. mam pytanie w badaniu Elisa borelioza wyszła mi dodatnia w obu klasach. Badania były powtórzone na zakaźnym i tam badanie Elisa wyszły dodatnie( obie klasy) natomiast Wester-Blott ujemny( obie klasy). Czyli mam boreliozę czy nie mam? objawy istnieją nadal.

Witam. Ujemne wyniki badania Western Blott w bardzo dużym stopniu zmniejszają prawdopodobieństwo infekcji ale nie eliminują go w 100%. W tym momencie kluczowa jest ocena objawów przez doświadczonego klinicystę - tylko eliminacja wszystkich innych potencjalnych przyczyn (jak np. choroby autoimmunologiczne) może mimo wszystko kierować nas na rozpoznanie boreliozy. Jedynym testem który praktycznie w 100% potwierdza lub odrzuca rozpoznanie jest badanie PCR ale jest ono bardzo drogie