Dość duże guzki koło ramienia i na dolnej części pleców

Moja mama od jakiegoś czasu wyczuwa koło ramienia i na dolnej prawej części pleców guzki, są dość duże. Mówi, że boli ją tylko ten kolo ramienia i nie chce iść do lekarza. Co mogą znaczyć te guzki? To rak?

Magdalena Mroczek

Konieczne będzie w tym przypadku badanie i zebranie wywiadu. Najlepiej jest zapisać się na wizytę do lekarza rodzinnego.

Witam,

Trudno bez badania określić jaki charakter mają te guzki. Proszę namówić mamę na wizytę u lekarza. To nie boli. a lepiej wiedzieć wcześniej, niż za późno. Może są to nerwiaki, tłuszczaki, ropnie etc. Koniecznie trzeba sprawdzić. Bez badania nie da się postawić nawet przybliżonej diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz