Dostałam okres z 3-dniowym opóźnieniem. Czy istnieje jednak szansa, że jestem w ciąży?

Witam,
Z partnerem kochałam się w dni płodne i do wytrysku doszło wewnątrz pochwy. O tym, że były to dni płodne, wiem z kalendarzyka, lecz śluz nie miał konsystencji kurzego białka i nie był rozciągliwy, był raczej gęstawy. W niedzielę powinnam dostać okres, lecz go nie dostałam, w poniedziałek zrobiłam test i wyszedł negatywnie:(
Dziś dostałam okres z 3-dniowym opóźnieniem. Czy istnieje jednak szansa, że jestem w ciąży? Dół brzucha od dłuższego czasu wygląda jak „balonik”, który zawsze pojawiał się przed okresem.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Szanse na ciążę są raczej niewielkie. Test ciążowy wykonywany w dniu spodziewanej miesiączki jest raczej wiarygodny. Dla pewności zawsze można powtórzyć test za 2-3 dni.
Najprawdopodobniej jednak doszło do wydłużenia fazy pęcherzykowej (przedowulacyjnej), co tłumaczyłby inny rodzaj śluzu. Tym też spowodowane byłoby opóźnienie miesiączki.
Pozdrawiam